راه اندازي دفاتر و واحدهاي مالكيت فكري دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور به صورت سيستم ويدئو كنفرانس با حضور وزير محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

جلسه راه اندازي دفاتر و واحدهاي مالكيت فكري با حضور وزير محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكي جناب آقاي دكتر نمكي، معاون محترم تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت جناب آقاي دكتر ملك زاده، مدير دفتر توسعه فناوري سلامت جناب آقاي دكتر وطن پور، معاون محترم وزارت دادگستري و نماينده محترم معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور به صورت ويدئو كنفرانس برگزار شد.

در ابتداي جلسه آقاي دكتر وطن پور بيان كردند كه ايران در حوزه توليد علم و انتشار مقالات در پايگاه‌ ISI جزء كشورهاي برتر دنيا هست اما در حوزه ثبت اختراعات و تجاري سازي جايگاه مناسبي در ميان كشورهاي منطقه ندارد و در اينجا اهميت و نقش مالكيت فكري مشخص مي‌شود و هدف از تأسيس دفاتر و واحدهاي مالكيت فكري توسعه و پيشرفت در حوزه ثبت اختراعات و تجاري سازي است.

وزير محترم بهداشت و درمان و معاون محترم وزارت دادگستري نيز در صحبت‌هاي خود به اهميت مالكيت فكري و نقش آن در زندگي پرداختند و برقراري ارتباط بين صنعت، مخترع و علم را جهت حل مشكلات در حوزه بهداشت و درمان ارزش تلقي كردند.

در ادامه معاون محترم تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت آقاي دكتر ملك زاده جهت راه اندازي دفاتر مالكيت فكري از يك نمونه ثبت اختراع و تجاري سازي آن تحت عنوان داروي ضد ويروس هپاتيت c نام بردند كه اين دارو قبلا به صورت وارداتي با هزينه بالا به داخل كشور جهت درمان بيماران مبتلا به اين ويروس وارد مي‌شد اما در حال حاضر اين دارو با تجاري سازي ايده در ايران توليد و در بازار عرضه شده است. همچنين در اين ويدئو كنفرانس اقدامات انجام شده در رفسنجان جهت حذف بيماري هپاتيت c در اين شهرستان ارائه شد.

منبع:
معاونت تحقيقات و فنآوري
تعداد بازدید:
218
تاریخ:
1398/05/08
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal