منشور اخلاقی دانشگاه

 

منشور اخلاقی دانشگاه :

رسالت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، تعلیم و تربیت نیروی انسانی متعهد، متبحر و کارآمد مورد نیاز نظام بهداشت و درمان برای حفظ و ارتقاء سطح سلامت جامعه، ارائه کلیه خدمات بهداشتی درمانی در دسترس با رعایت عدالت اجتماعی و مشارکت مردمی با کیفیت مطلوب مطابق استانداردهای کشوری و حفظ و رعایت ارزشهای والای انسانی و اسلامی می باشد. بر این اساس دانشگاه از یک سو مبتنی بر راهکارهای علمی و از سوی دیگر متکی بر ضوابط اخلاقی سعی در انجام وظایف محوله دارد. بویژه آنکه هدف سازمانی،  خدمت به مردم بخصوص در حالتهای بحرانی و نیازمند به خدمات فوری می باشد.

علاوه بر این و بر مبنای برنامه استراتژیک دانشگاه، رضایتمندی و تکریم ارباب رجوع، تکریم ارزشهای معنوی در محیط اداری، ایجاد درک متقابل و روحیه انتقاد پذیری، پاسداری از کرامت انسانی، توسعه عدالت اجتماعی، ارتقاء مستمر کیفیت، ایجاد فرهنگ صرفه جویی و ترویج اخلاق پزشکی از مهمترین ارزشهای  تعیین شده می باشند.

با ایمان به اراده خالق هستی و در جهت حفظ منابع ملی و پاسداری از کرامت انسانی، خود را پایبند به منشور اخلاقی دانشگاه مطابق مفاد زیر می دانیم:

1-  براین باوریم که هدف ما بعد از رضایت خداوند چیزی جز خدمت به مردم نبوده و برای انجام آن از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

2-  با رعایت نظم و انضباط اداری، آراستگی، وقت شناسی و مسئولیت پذیری آماده ارائه خدمت به همگان می باشیم.

3-  ما بر این باوریم که ارباب رجوع، سرمایه های واقعی سازمان بوده، شخصیت و جایگاه ایشان در فرآیند ارتباطات متقابل محفوظ می ماند.

4 -  ما هیچ کاری را از روی تقلب یا اظهار خلاف حقیقت و وعده های بی اساس انجام نخواهیم داد و از طرفی به مقررات جامعه، دولت، احکام بهداشتی، ایمنی و سلامت اجتماعی تکیه خواهیم کرد.

5-   انجام امور مراجعان را در کوتاهترین زمان ممکن ضروری دانسته و کوشش  خواهیم  نمود از اتلاف وقت آنان خودداری نماییم.

6-  خدمات خود را با کیفیت مطلوب به شیوه ای مناسب و نوین در اختیار مشتریان قرار داده و وظیفه داریم تا در حوزه کاری خود هرگونه اطلاعات مورد نیاز مشتریان را به سرعت با توجه به مقررات برای آنان فراهم آوریم.

7-   براین باوریم که مبنای ارزیابی فعالیتهای ما  نظرات و میزان رضایت مشتریان است.

8-  دریافت هرگونه انتقاد، نظریه، پیشنهاد، از سوی مشتریان را ارج نهاده و از آن بعنوان زمینه ساز رشد و ارتقاء خدمات استفاده می نماییم.

9-  ما سوگند یاد می کنیم رعایت موازین شرعی، عمل به قوانین، عرف و موازین جامعه را همواره مد نظر داشته و جز برای تحقق اهداف عالیه اسلامی و انسانی گام بر نداریم. 
تاریخ به روز رسانی:
1395/10/04
تعداد بازدید:
15585
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:23
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal