معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ مرداد
بازدید پروفسور شیمون استاد دانشگاه جرج امیل پلاده دانشگاه رومانی از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
بنا به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات وفناوری دانشگاه ، روز دوشنبه مورخ 1401/3/9 پروفسور آدریان شیمون که برای سخنرانی در دانشگاه بیرجند دعوت شده بودند، از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند دیدار کردند. این دیدار در قالب تفاهم نامه علمی آموزشی و پژوهشی میان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و دانشگاه جرج امیل پلاده شهر تورگو مورش رومانی انجام شد.
پروفسور شیمون ضمن بازدید از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با معاون تحقیقات وفناوری دانشگاه  و رئیس گروه فناوری سلامت دانشگاه  دیدار و در خصوص افزایش مراودات علمی رایزنی کردند. در ادامه این دیدار دکتر میری ضمن برشمردن پتانسیل های دانشگاه علوم‌ پزشکی بیرجند بر اهمیت تبادلات علمی بین المللی در راستای سیاستهای کلان علمی کشور تاکید کردند.
دکتر حکمتی مسئول امور بین الملل معاونت تحقیقات وفناوری دانشگاه ، ضمن اشاره به تفاهم نامه همکاری منعقد شده بین دو دانشگاه خاطر نشان کرد که پیگیری جهت عملیاتی شدن مفاد این تفاهم نامه از جمله در خصوص تبادل استاد و دانشجو و همچنین جذب گرنت های آموزشی و پژوهشی در جریان است.
شایان ذکر است که دانشگاه جورج امیل پلاده با بیش از یازده هزار دانشجو یکی از 5 دانشگاه بزرگ در کشور رومانی در حوزه علوم پزشکی است که دارای یک شعبه بین المللی در کشور هامبورگ آلمان نیز می باشد.
 
 
 
 
 
 
منبع:
معاونت تحقیقات و فنآوری
تعداد بازدید:
717
تاریخ:
1401/03/11
Powered by DorsaPortal