وصيت نامه شهدا
ستاد امور دانشجويان شاهد و ايثارگر
به نام الله يكتاي بي‌همتا، به نام الله ياري‌دهنده قلبها، به نام الله جان پناه دلها؛ خدايي كه ما را آفريد و جان داد، دل و فكر عطا فرمود و ما را از چشمه‌سار معنويت بهره‌مند ساخت؛ خدايي كه تنها اميد مستضعفان است، ياور درماندگان و دستگير بينوايان، اميد نااميدان و پناه بي‌پناهان و خدايي كه ما را بيافريد و روزي داد. مي‌ميراند و زنده مي‌كند. و به نام خداي شهيدان.
رضا شفيعي‌معز
********************
ـ شكر و سپاس خداوند متعال را كه ما را مورد لطف و رحمت بي‌پايان خودش قرار داد و براي جهاد في سبيل‌الله انتخاب نمود. و سپاس بيكران خداي را كه بر ما عزت نهاد و ما را در عهدي زندگي داد تا بتوانيم راه خود را، كه همان راه اسلام پاك محمدي است، دريابيم و در راه اسلام عزيز حركت كنيم و به خواست و اراده خلل‌ناپذيرش و به فرمان امام بزرگوار در سرافرازي پرچم خون‌رنگ اسلام، كه همان شعار «لا اله الا الله ومحمد رسول الله و علي ولي‌الله» است بكوشيم تا ملت شهيدپرورمان از ما راضي گردند.
جعفر حسين‌آبادي
*********************
ـ با يك نگرش كوتاه بر زندگي شهيدان، مي‌بينيم كه هر يك چه ويژگيهاي خاصي داشتند. آيا مگر مي‌تون بدون خلوص و صفاي قلب و پاكي نيت به لقاءالله و ديدار خدا، تنها معشوق عاشقان از خود رسته، تنها مراد جانبازان از مريد رهيده، و تنها اميد خائفان و راجيان از بند گسسته پيوست؟ عجيب است «شهيد و شهادت». او مي‌بيند حضور ملائكه در نزدش را،‌ او مي‌بيند آنچه را كه خداوند براي او آماده كرده از نعمتهاي بهشت، او مي‌بيند «عند ربهم يرزقون» را. آري، او مي‌بيند از نزد پروردگارشان رزق داده مي‌شوند؛ آنهم چه رزقي! راستي، ‌چه خوب هدايت يافتند،‌چه زيبا معناي هستي و زندگاني را يافتند، دريافتند كه بايد بنده خدا بود و ره قرب به خدا را پيمود. و چه زيبا و دلرباست براي آنان كه كوتاهترين راه، ايثارگرانه‌ترين راه و جانبازانه‌ترين راهِ «شهادت» را يافتند. مگر نه اين است كه هر لحظه زندگي را بايد به ياد خدا بود، و بايد هر لحظه ره قرب به خدا را پيمود. پس، چه بهتر كه حكيمانه‌ترين راه، كوتاهترين راه، ‌عاشقانه‌ترين راه، ‌خالصانه‌ترين راه و جاودانه‌ترين راه «شهادت» را پيمود. و شهيدان چه زيبا در مسلك صالحان طريقِ حق ره معشوق را درنورديدند. سالكان راه حق، راه انبيا، راه صديقين، راه شهدا و صالحين ـ كه در پيمودن راهشان و نيل به قله‌هاي بلند رستگاري و فلاح ـ از هيچ چيز نمي‌هراسند و از هيچ چيز باكي به دل راه نمي‌دهند و از هرگونه وابستگي رهيده‌اند، زيرا كه خدايشان را خوب يافته‌اند. آنان خود را از قيد فرزند، ‌همسر، مظاهر مادي، شهرت‌طلبي و مقام‌پرستي، عجب و خودپرستي و هر چيزي كه او را به خود بندد واز خدايشان دور سازد رها كرده‌اند. آري، آنان همانگونه كه خدايشان، اسلامشان، قرآنشان، پيامبرشان و امامشان رهنمودشان داده‌اند، نايب امام زمان(عج) را كه حجت اوست بر انسانها وبا پيام خونين خويش چه زيبا و دقيق شناخته‌اند و پيرو و مقلد او در تمامي ابعاد شده‌اند. در اين زمان اين نعمت بزرگ خداوندي در وجود حضرت آيت‌الله العظمي امام خميني تبلور يافته است.
سعيد نوري‌تاجر
*********************
ـ من نيز در قله‌هاي بلند سعادت به جستجوي «شهادت» پرداخته، و همانند سرور شهيدان حسين بن علي(ع) مرگ با عزت را بر زندگي ننگين ترجيح مي‌دهم.
عليرضا فرخ
********************
ـ من كه قطره‌اي از درياي حق‌طلبان هستم با شنيدن صداي پرهيبت مجاهدان، و نعره‌هاي جاوداني شهيدان، و احساس سوز دل مادران، نوحه‌سرايي خواهران داغدار، و آهسته قدم برداشتن پدران، و خيره نگاه كردن برادران عزادار، و در فكر فرو رفتن دوستان و آشنايان، خود را مسئول مي‌دانم كه بايد با چنگ و دندان انتقام خون آنها را از اين ستمگرهاي زمان گرفت و باعث التيام دل خانواده‌هاي آنها شد. خود را مسئول مي‌دانم كه پرچم توحيد را در دست گرفته و با شعار «الله‌اكبر» لرزه بر كاخ‌نشينان بيندازم. خود را مسئول مي‌دانم كه هرگاه ديدم نمي‌توانم در برابر خواست استعمارگران قد علم كنم، به زندگي خود به وسيله جهاد خاتمه داده و به دنياي ابدي و حقيقي بپيوندم.
محمداسماعيل محمدي
********************
ـ تنها آرزويم «شهادت» است، و هميشه از خداوند متعال خواسته‌ام كه به اين فوز عظيم و نعمت الهي برسم. هميشه فكر مي‌كردم خدايا مي‌شود روزي آيد كه «شهادت» نصيب من هم بشود كه خدمتي به رهبرم امام خميني و ملت ايران كرده باشم.
اسماعيل علائي‌فر
******************
- من حقير «شهادت» را برگزيدم، چرا كه سعادتم در «شهادتم» بود واين نشان لياقت من نبود، بلكه از لطف و كرامت حق تعالي به اين فضيلت رسيدم، و اين آرزوي ديرينه من بود.
علي غلامحسين دهدشتي
*****************
ـ «شهادت» را كه پلي است به سوي لقاءالله و تزريق خون است به پيكر بي‌رمق جامعه، با آگاهي كامل بر زندگي ننگين مادي به دلايل زير برگزيدم: 1. شهادت راهي است كه انبياي الهي و ائمه اطهار(ع) و صديقين انتخاب كردند. 2. به فرموده رهبر كبير انقلاب امام خميني: هر وقت ديديد كيان اسلام در خطر است جان و مال خود را ايثار نماييد. 3. اگر مرگ را انتخاب نكنيم سرانجام مرگ ما را درمي‌يابد. 4. طبق آيه شريفه: «ولا تحسبن الذين قتلوا في سبيل‌الله امواتاً بل احياء عند ربهم يرزقون» و ساير آيات مربوطه. 5. «شهادت» عملي است كه مورد رضاي خداي بزرگ و مقربين درگاهش مي‌باشد، و پاك كننده گناهان اوج افتخار يك مومن با ايمان است. 6. مرگ سرخ بهتر از مرگ سياه است. 7. «شهادت» نزديكترين و بهترين راه براي رسيدن به سعادت و تكامل و لقاءالله است.
ابوالقاسم ناصري
*****************
ـ هدف «شهادت» نيست، هدف شناخت خداست، در راه خدا حركت كردن است. «شهادت» وسيله‌اي بيش براي وارد شدن به مرحله تكاملي ديگر نيست.
عباس رحيمي حسيني
******************
ـ چه كنم؟ كالبدم گنجايش روح بلندپروازم را ندارد، انگار مي‌خواهد آن را بشكافد و به پرواز درآيد، ولي چاره‌اي جز اين ندارم كه بين روح و كالبدم يك هماهنگي به وجود آورم و براي اينكه روحم را نرنجانم به خواسته‌اش جواب مثبت داده و راهي طريق‌الله مي‌گردم. شايد بتوانم از اين رنج روحي برهم و سبكبال و روشن ضمير در صف عاشقان قرار گيرد.
بهروز رفيعا
******************
تاریخ به روز رسانی:
1398/11/16
تعداد بازدید:
7856
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal